Yapracık’ta doğalgaz Keklik’te elektrik

Yapracık’ta, altyapı çalışmaları yürüten bir iş makinesi, TOKİ konutlarını besleyen ana doğalgaz borusunu patlattı. Olay, önceki akşam saat 22.00 sıralarında yaşandı. Borudan sızan gaz paniğe neden olurken, Başkentgaz ekipleri sızıntıya müdahale etti. Patlayan borunun yenilenmesi için gaz kesildi. Kesintiden, kalorifer petekleri soğuyup, mutfak ocakları yanmayınca haberdar olan vatandaşlar, geceyi elektrikli ısıtıcılarla geçirdi. Çalışmalar gece bitirilemeyince vatandaşlar dün de doğalgaz sıkıntısı yaşadı.

Yapracıkta doğalgaz Keklikte elektrik

ELEKTRİKLİ ISITICIYLA ISINDILAR

Hava sıcaklığının eksi derecelere düştüğü gündüz saatlerinde vatandaşlar, doğalgazları olmadığı için yemek ve çaylarını piknik tüplerinde yaptı, elektrikli cihazlarla ısınmalya çalıştı. Bölgedeki ilk ve ortaokullara giden öğrenciler, sınıflarda elektrikli ısıtıcılarla ders yapmaya çalıştı. Semtteki doğalgaz mağduriyeti, yaklaşık 19 saat süren çalışmaların tamamlanmasının ardından sona erdi.

Yapracıkta doğalgaz Keklikte elektrik

2 AYLIK ÇALIŞMA 1 GÜNLÜK KESİNTİSİ

Çankaya’ya bağlı Keklikpınarı Mahallesi’nde ise EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (BEDAŞ) elektrik kablolarını yer altına almak amacıyla yaklaşık için 2 ay önce başlattığı çalışmaların tamamlandığı gün, uzun süreli enerji kesintisi ile karşı karşıya kaldı. Yeni kablolardaki arızadan kaynaklı kesintiye hemen müdahale edilse de sorun tespit edilemedi. Ekipler, gündüz üzerini toprakla kapattıkları kabloların bağlantı noktalarını, gece saatlerinde yeniden kazdı. Çalışmalar devam ederken mahalleye jeneratör ile elektrik verildi. Ancak jeneratör, ihtiyacı karşılamayınca vatandaşlar yine elektriksiz kaldı.


Görüntülenme sayısı: 466

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle