T.C. ANKARA 9. İCRA DAİRESİ

T.C. ANKARA 9. İCRA DAİRESİ
2015/23697 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçe, 25351 Ada No, 11 Parsel No, Sancak Mah. Mahalle/Mevkii, 5 Bağımsız Bölüm Mesken 4 oda, salon, antre mutfak, çift banyo ve WC’den müteşekkildir. Salon ve odaların zemini laminant parkedir. Mutfak, antre ve ebeveyn banyo zemini pirinç derzli mermer kaplı olup diğer ıslak hacimlerin zemini seramiktir. Salon duvarları ve tavanı ile antre duvarları kendinden desenli ve renkli ithal duvar kâğıdı kaplı olup diğer duvarlar sıvalı, alçı astarlı ve plastik boyalıdır. Tavanları kartonpiyerlidir. Antre tavanı strafor kaplıdır. Salonda şömine vardır. Mutfakta mermer tezgâh, tezgâh altında ve üstünde ahşap dolaplar, mermer eviye ile elektrikli aspiratör mevcut olup tezgâh alnı seramiktir. Banyonun 3 duvarı tavana kadar seramik kaplı olup bir duvarı sıvalı, alçı astarlı ve saten boyalıdır. Alüminyum asma tavanlıdır. Hali hazırda depo olarak kullanılmaktadır. Ebeveyn banyo duvarları tavana kadar seramik kaplı depo olarak kullanılmaktadır. Wc duvarları tavana kadar seramik kaplı olup lavabo ve klozet vardır. Kapı ve pencereleri dış cephede ahşap görünümlü, ısı camlı PVC’dir. İç kapılar mobilya kapıdır. Giriş kapısı çeliktir. Kombi cihazlı, doğal gaz kat kaloriferlidir. 2 adet balkonu mevcut olup balkonlardan birisi PVC ile kapatılmıştır. Mesken 1. Katta ve ön, arka ve yan olmak üzere üç cephelidir. Hali hazırda işyeri olarak kullanılmakta olup bakımlı ve iyi durumdadır. Taşınmazın net faydalı alanı toplam 175 m2 dir.
Adresi: Sancak Mh. Turan Güneş Blv. Konrad Ardenauer Cd. No:73 Mert Apt. 1 Kat No:5 Çankaya ANKARA
Yüzölçümü : 175 m2
Arsa Payı : 78/750
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasındadır.
1. Satış Günü: 14/07/2016 günü 15:20 – 15:25 arası
2. Satış Günü: 11/08/2016 günü 15:20 – 15:25 arası
Satış Yeri: Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu – Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
——————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/23697 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


Görüntülenme sayısı: 868

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle