“Madem çalışmayacaktınız yolumuzu niye kapattınız?”

Vatandaş, tramvay inşaatı için Karşıyaka Vapur İskelesi’ndeki yaya yolunu kapatmasına rağmen hiçbir çalışma yapmayan Büyükşehir Belediyesi’ne tepkili

Karşıyaka Vapur İskelesi’nin önündeki yaya yolu tramvay çalışmaları nedeniyle bir ay önce metal bariyerlerle kapatılırken, alanda hiçbir çalışma yapılmaması vatandaşın tepkisine yol açtı. Vatandaşlar, “Madem çalışmayacaklardı, yolumuzu niye kapattılar?” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 3 yılda bitirmeyi taahhüt ettiği tramvay inşaatının çok yavaş ilerlemesi, hatta bazı yerlerde hiçbir çalışmanın yapılmaması tepki çekmeye devam ediyor.

Mesai saatinde kimse yok!

Tramvay projesi kapsamında, son olarak Karşıyaka Vapur İskelesi’nin önündeki yayalara ait alan, Atatürk Anıtı’na kadar metal bariyerlerle tamamen kapatıldı.
Ancak kapatılan yerlerde 1 aydır hiçbir çalışma yapılmadığı gözlemlendi.
Kapatılan güzergahı kullanamadıklarını için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösteren vatandaşlar, “Madem çalışma başlamayacaktı neden her yeri bir aydır kapattılar? Mesai saatlerinde bile hiçbir çalışan göremiyoruz. Tramvay inşaatı tatile çıktı da, bizim mi haberimiz yok?” dedi.

Yağmur kanalı çalışması vatandaşı zarara soktu

İzmir’in Menderes ilçesi, Mithatpaşa Mahallesi, 507/1 sokakta yapılan yağmur suyu kanalı çalışmaları sırasında elektrik kablolarının zarar görmesi, çevre sakinlerine pahalıya patladı. Yolları kazan kepçe, yeraltındaki korumasız durumdaki elektrik kablolarını koparınca, civardaki evlerdeki elektrikle çalışan kombi ve klimalar arızalandı. Soğuk kış günlerinde mağduriyet yaşadıklarını belirten vatandaşlar, “Arıza nedeniyle 2 bin lira zarar gördük. Şimdi bu zararı kim karşılayacak?” diye sordu.


Görüntülenme sayısı: 422

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle