Kombi servisi hakkında merak ettikleriniz

Kombiler ısınma tesisatının beyin elemanıdır ve uzun ömürlü mekanik aletlerdir. Söz konusu makinenin mutlaka kendi özgü bir servisinin olması gerekmektedir. Kombi servisi, kombilerin genel bakımını yapan ve kombilerin sorunları olduğunda bu sorunları çözüme kavuşturan kişilerin oluşturduğu topluluğa denmektedir. Mutlaka her kombinin bir servisi bulunmakta ve bu servisler çeşitli hizmetler sunmaktadır. Sundukları bu hizmetler neticesinde kombi ile ilgili tüm sorunları kısa bir süre içerisinde gidermekle yükümlüdürler. Eğer kombinizle ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız mutlaka en yakım kombi servisi irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Kombi Servisini Görevleri

Kombi servisinin birçok görevi bulunmaktadır. Bu görevler arasında, kombi tamiri, kombi bakımı, petek temizliği, kombi temizliği ve parça değişimi gibi birçok görevden sorumludur. Saymış olduğumuz işlemler zaman içerisinde mutlaka gerekecek ve kombi servisi tarafından ilgilenilmesi gerekilen servislerdir. Özellikle kombi tamiri konusunda seçeceğiniz servis son derece önemlidir. Aksi halde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir ve kombinizin hali daha kötü bir şekle bürünebilir. Bazı amatör ve sektörde bulunan kombi servisleri bu konuda başarısız olarak, kombi tamiri konusunda istenileni verememektedirler. Ya kombi kullanıcılarının sorunlarını giderememektedirler ya da kombilerin tekrar aynı sorundan ötürü tamir gerektirmesi gibi sonuçlara neden olmaktadırlar.

Kombi Servisi Fiyatları

Günümüzde birçok kombi kullanıcısı kombi sorunları nedeniyle uzman kişilerden değil de bunun yerine kendi başlarına sorunu çözmeye çalışmaktadırlar. Bunun en büyük nedeni kombi servisi fiyatları konusunda çekimser olmalarıdır. Bazı kombi servisleri yüksek fiyatları nedeniyle genel anlamda birçok kombi kullanıcılarını korkutmuş ve hatta önyargı oluşturmuştur. Bu nedenle kombi servisi konusunda mutlaka güvenilir ve sürekli olarak tercih ettiğiniz kombi servislerine danışmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sorununuz hem çözülmeyecek hem de kendi müdahaleleriniz sorunun daha çok büyümesine neden olacaktır. Kombinizle ilgili sorunlarda tek yapmanız gereken yakınınızda bulunan ve çevre tarafından bilinen bir kombi servisi ile iletişime geçmektir. Öte yandan bu seçenek kombi sağlığınız içinde son derece önemlidir.

Kombi Servisi Hizmetleri

Kombi servisleri genel olarak mobil bir şekilde oluşturulan servislerdir. Kombilerle ilgili sorunları en kısa sürede çözmeye çalışan bu servisler, irtibat haline geçilmesi durumunda kısa bir süre içerisinde adrese intikal etmektedirler. Adresinize geldiği andan itibaren kombi sorunlarını gidermek amacıyla yanında taşıdığı ekipmanlar ve ustaları ile birlikte sorunu çözmek için çabalamaktadır. Bunun yanı sıra kombi bakımı ve kombi temizliği gibi işlemlerde de kombi servislerinin yardımcı olması gerekmektedir. Bu nedenle hizmetlerine ve kendisine güvendiğiniz bir servis ile irtibat halinde olmanız önemlidir. Aksi halde almış olduğunuz kombi servisi hizmeti kötü durumlarla neticelenebilmektedir.

Kombi Bakımı Yaptırmak

Zaman zaman ana haber bültenlerine konu olan kombi bakımı, kombiniz için senelik periyotta mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Kombi bakımının zamanında yapılması birçok olumlu sonuç verirken, düzensiz yapılması ya da hiçbir şekilde yapılmaması tamamen kombinize sorun çıkarmaktadır. Kombiler özelikle kış döneminde zor şartlar altında çalıştığı için mutlaka mevsiminden önce bakımının yaptırılması gerekmektedir. Bu durum kombinizi rahatlatacaktır ve bunun yanı sıra eksiklerinin giderilmesinde oldukça etkili olacaktır. Kombi bakımınızı yapacak mutlaka uygun bir kombi servisi bulmak önemlidir. Çünkü, tanıdık ve güvenilir bir kombi servisi işini layığı ile yerine getirirken, bunun yanı sıra sizden fazla para talep etmeyecek ve kombinizin daha sağlıklı çalışmasına neden olacaktır.

Kombi Tamiri Konusu

Kombi tamiri konusu oldukça önemli ve üzerinde durulması gerekilen bir konudur. Kombi tamirinin düzgün ve eksiksiz yapılmaması, sorunun baştan tekrar etmesine ve kombinizin sürekli size masraf çıkartmasına neden olacaktır. Bu nedenle kombi servisi seçimi kombi tamiri konusunda oldukça önemlidir. Kombi tamirinizle ilgili problemleri kombi servisiniz aracılığı ile yaptırmanız mümkündür. Anca seçmiş olduğunuz kombi sevisinin mutlaka işini eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir. Ancak bazı kombi servisleri müşterilerini kandırmak, daha çok kazanç elde etmek ve amatör olmaları gibi nedenlerden ötürü sorunu tam anlamıyla yerine getirememektedir. İşte tam da bu noktada seçmiş olduğunuz kombi servisinin önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle mutlaka güvenilir kombi servislerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Yetkili Servis ve Teknik Servis Arasındaki Fark

Öncelikle yetkili servis, kombi markası tarafından görevlendirilmiş ve çeşitli yetkilere sahip olan, kombi sorunları ile ilgili fabrikayla haberleşebilen önemli bir aracıdır. Kombi sorunların gerektiğinde giderir, gerektiğinde fabrikadan parça ister ve gerektiğinde garanti kapsamına giren kombilerin hem tamirini hem de bakımını yapar. Ancak teknik servis tamamen bağımsız ve bu işte tecrübeli olan kişilerdir. Bu nedenle kombi servisi konusunda yetkili servis ve teknik servisi karıştırmamak gerekmektedir. Teknik servis garanti kapsamındaki kombileri onarmaz ve herhangi bir markaya bağlı değildir. Her türlü marka kombi ile rahatlıkla ilgilenebilir ve sorunlarını kendi yöntemleri ile giderebilmektedir.

Petek Temizliği Yaptırmak

Kombiyle ilgili tamir olsun, bakım olsun ve petek temizliği olsun bu gibi birçok konu tamamıyla kombi servisi hizmetleri alanına girmektedir. Bu  nedenle petek temizliği de kombi servislerinin yapabileceği bir konudur. Petek temizliği sayesinde kombiden alınan ısı dış ortama daha kolay ve kayıpsız bir şekilde verilmektedir. Bu sayede petek temizliği ciddi anlamda önem taşımaktadır. Petek temizliği sayesinde herhangi bir ısı ya da yakıt kaybı olmazken, öte yandan fatura konusunda da belirli tasarruflar sağlanmaktadır. Bu nedenle petek temizliği yaptırmak, senede bir defa değil de en azından iki senede bir defa mutlaka yapılması gereken bir konudur. Seçmiş olduğunuz kombi servisinin bu hizmeti size sağlayabilmesi mümkündür.


Görüntülenme sayısı: 387

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle