Kiracı olmanın ince noktaları

Belki ev sahibiniz sizi “Almanya’dan oğlum geliyor” adlı topluma mâl olmuş klasik şarkı eşliğinde evden çıkarmak istiyor.
Belki de ucuz diye ev kiraladığınız muhit o kadar değerlendi ki, artık kirasını ödeyemez hale geldiniz. Ya da birden başınıza elma düştü, ve “evreka” diye bağırmadınız ama, artık 25 yaşında aklı havada bir genç olmadığınızı fark ettiniz. 1+1 stüdyo dairede oturmaktan sıkılmış da olabilirsiniz ve 2+1, yani canınız isteyince geçebileceğiniz ikinci odası olan bir ev hayali kuruyorsunuzdur.

Muhtemelen içinizden bir ses “Artık büyü, başkasının evinde oturacağına kendi evin olsun! Kimse seni kendi evinden atamaz. Mortgage kredisi alır kolayca ödersin” dedi.

Ama o da nesi, hayaller 2+1 şirin satılık evde gezinirken, gerçekler kiralıkları gösteriyor! Piyasa almış başını gitmiş. Kenara biraz peşin biriktirmeden o evleri satın almanızın mümkünatı yok! Bu durumda yapmanız gereken şey, hayata küsmek değil, hayata bir süre daha kiracı olarak devam etmenin iyi yönlerini görmek!

İşte kiracı olmanın ince noktaları:
1- Zevkinize göre bir kiralık ev mutlaka vardır. 

Kiralıkların içinde çok güzel evler var! Üstelik hayalinizdeki evi belki satın almaya gücünüz yetmez ama, küçük bir fark ödeyerek pekala kiralayabilirsiniz. Siz en iyisi nasıl bir ev istediğinizi maddeler halinde alt alta yazın. Böylece hayalinizdeki eve daha stratejik bir plan izleyerek kavuşabilirsiniz. Bu listeye baktığınızda göreceksiniz ki, aslında bir evde sizi çarpan şeyler hiç de öyle büyük şeyler değil, aksine küçük detaylar.


Görüntülenme sayısı: 719

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle