Kalorifer kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir okula ait lojmanın kalorifer kazanının patlaması sonucu ortalık adeta savaş alanına döndü. Patlayan kazanın parçaları çevredeki ev ve arabalarda maddi hasara yol açtı. Paniğe kapılan mahalleli ise sokağa döküldü.

Olay, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Bölücek Mahallesi Kadir Nevişet Kamberoğlu İlköğretim Okulu’na bitişik lojmanda meydana geldi. Alınan bilgilere göre; okul binasının yan tarafındaki ek binada bulunan kalorifer kazanı henüz bilinmeyen bir sebeple bomba gibi patladı. Okul müdürünün de kaldığı lojmanın bodrum katında bulunan kazanının çevreye fırlayan parçaları, lojman ile okulun arka tarafında bulunan birçok bina ve otomobillere zarar verdi. Mahalleli patlamayla birlikte sokağa dökülürken, olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlamada herhangi can kaybı ya da yaralanan olmazken, okul binasında da hasar meydana geldi.

Mahalle halkı, patlama sırasında evde olduklarını ve korktuklarını söyledi. Kaloriferkazanı parçasının evinin birinci katındaki balkona geldiğini belirten bina sahibi Mustafa Orhan, binada ciddi anlamda maddi hasar oluştuğunu ifade etti.

KALORİFER KAZANI PATLADIĞINDA OKUL MÜDÜRÜ LOJMANDAYDI

Patlamayla ilgili açıklamada bulunan mahalle muhtarı İsmail Şişman, patlama sırasında okul müdürü Rasim Durmuş’un lojmanda olduğunu; ancak herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını söyledi. Şişman, “Kazanımız patladı. Olaydan bizim herhangi bir bilgimiz yok. Neden patladığını da bilmiyoruz. Allah’tan ki can kaybımız yok. Patlamayı duyduk. Elektrikler kesildi. Arkada taraftaki elektrik hattı, patlamada birbirine dolanmış. Çok büyük felaket. Gece olması da şans. Okul binası ile birlikte yandaki binalar ve araçalar zarar görmüş. Hocamızda herhangi bir sıkıntı yok.” şeklinde konuştu.

İtfaiye ve Olay Yeri İnceleme polisleri, patlama alanında incelemelerde bulundu. Patlama haberini alan okulda görevli öğretmenler ise olay yerine gelerek, müdür Rasim Durmuş’a’geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ve EreğliBelediyesi Başkan Yardımcısı Alptekin Dursun da okula gelerek, patlamayla ilgili ekiplerden bilgi aldı.Görüntülenme sayısı: 1.759

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle