İris Yamaç Evleri’nde 650 bin TL’ye icradan!

Verilen ilan şöyle;

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ (22). İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NDENGAYRİMENKULUN AÇIK ARTIRMA İLANI

Dosya No : 2010/2099-E.

Gayrimenkulun tapu kavdı, cinsi, evsafı ve kıymeti :

BİRİNCİ TAŞINMAZ – TAPU KAYDI

1-Ankara ili, Yenimahalle İlçesi, Çayyolu Mah. 44078 ada, 1 Parsel 230 Cilt,22722 sayfada kayıtlı, 4.563,00 m2 arsa üzerindeki 832/4563 arsa paylı B+Z+1.Kat, V2 Bağımsız bölüm nolu dubleks mesken vasfında taşınmaz.

ÖZELLİKLERİ

Satışa konu taşınmaz  Ankara  ili, Yenimahalle ilçesi, Çayyolu Mahallesi iris yamaç evleri Konut Yapı Kooperatifi No: V2 Park Caddesi ve Ata Bilge Konutları Üzeri-Yenimahalle/Ankara adresinde yer almaktadır. Taşınmazda , 832/4563 arsa paylı B+Z+1 katlı (V2) nolu dubleks meskenin tamamı borçluya aittir.Mesken Çayyolu mahallesinde İris Yamaç evleri Konut Yapı Kooperatifi adıyla ve V2 kapı numarası ile yer almaktadır. Sitenin bahçe duvarları yapılı olup.duvar üzeri korkuluk mevcuttur, bahçe bakımsız haîdedir.Mesken Bodrum kat+Zemin kat+ l.kat olarak villa şeklinde yapılmış olup, betonarmesi tamamlanmamışttr.Dış cephelerinin sıva+ su bazlı boyaları atılmış , çatısı kapatılmıştır fiili durum itibariyle Bodrum katta, 1 Banyo, 1 oda, Salon, kombi odası Depo ve Garaj; Zemin katta Antre, Mutfak, Banyo + WC, 1 oda, Salon ve 1 Balkon ; 1.katta Antre, Banyo, EYO banyo WC, EYO, Soyunma odası, 2 oda ile 2 Balkon mahallerinden oluşmaktadır. Döşemeleri testiye betonu halindedir.Zemine giriş, antre ve merdiven holü bulunmaktadır.Mutfak astar alçı sıvalı olup, kapı ve penceresi yoktur, Salon kademelidir yemek yerinin bir basamak altında oturma yeri bulunmaktadır.Duvarian kaba alçılı olup, tavan asma atçı tavan halindedir.Elektrik kabloları çekili olup temiz ve pis su tesisatları çekilmiştir. Odaların duvarları kaba alçıdır, tavan alçı asma olup boyasızdır banyo + WC kaba sıva halindedir, merdiven kaba inşaat halindedir. Duvarlar alçı sıvadır, tavan alçı asma olup boyasızdır. Birinci katta, merdiven holü ve sofa testiye betonu halinde olup.duvarfar alçı sıvalıdır tavan alçı asma tavan olup boyasızdır. Soyunma odası banyoya açflmakta olup, banyoda EYO’ya açılmaktadır. EYO banyo+VVC kaba sıva halindedir. Soyunma odası ve EYO döşemesi testiye betonu halindedir. Odalarında zemini testiye betonu duvarları kaba alçıdır tavan alçı asma tavan olup boyasızdır müstakil banyonun kaba sıvası yapılmış olup testiye halindedir, Bodrum katta aynı yapı halindedir.Kapalı garajın kapısı bulunmamakta olup, uzaktan kumandalıdır.Tesfiye duvarları kaba alçıdır tavan alçı asma olup boyasızdır.Bodrum katta bulunan büyük salon şömineli olarak yapılmıştır.

Testiye duvarları kaba alçıdır tavan alçı asma olup boyasızdır.Banyo kaba sıva halindedir.Kombi odası ve güneş almayan deponun testiye duvarları kaba alçılıdır.Tavan alçı asma tavan olup, böyasızdır.Meskenin ısınma sistemi yapılmamış durumdadır.Dubleks bina %62 seviyesinde natamam haldedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliğinin 38.maddesine göre, bağımsız bölüm’ün net kullanım alanı 358 m2.dîr. Taşınmaz, Elektrik, Su, Telefon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde bulunmaktadır.

İMAR DURUMU : Yenimahalle Belediye Başkanlığı imar ve Şehircilik Müdürfüğü’nün 21.10.2011 tarihli imar durum yazısı ile, Çayyolu Mahallesi 44078 ada, 1 nolu taşınmazın 84168 nolu parselasyon pianı kapsamında; E:0.50, Hmax:Serbest ve maksimum 8 adet konut sayısı yapılaşma koşulları ile konut kullanımında kaldığı ve 1/1000 ölçekli parselasyon planlıdır.

MUHAMMEN BEDELİ : Ankara ili, Yenimahalle İlçesi, Çayyolu Mah. 44078 ada, 1 Parsel 230 Cilt, 22722 sayfada kayıtlı, 832/4563 arsa paylı B+Z+1.Kat, V2 nolu natamam meskenin natamam hali ile ; 650.000,00-TL.(AltıyüzellibinTürkLirası) değer tespit edilmiş olup, bu değer üzerinden satışa çıkartılmıştır.

İKİNCİ TAŞINMAZ – TAPU KAYDI Ankara ili, Çankaya İlçesi, Güzeltepe Mah. 5407 ada 12 Parsel, 53 Cilt, 5204 sayfada kayıtlı, 647,00 m2 arsa üzerindeki 162/1314 arsa paylı 2.kat (6) Bağımsız bölüm nolu mesken vasfında taşınmaz.

ÖZELLİKLERİ Satışa konu taşınmaz Ankara ili, Çankaya ilçesi, Güzeltepe Mahallesi, Abidin daver Sokak Daver Apt. No:20/6 Çankaya/Ankara adresinde yer almaktadtr.Taşınmazda 162/1314 arsa paylı 2.katındaki 6 nolu bağımsız bölüm olan meskenin ve eklentisi olan 6 nolu deponun tamamı borçluya aittir.Bîna bodrum kat, Zemin Kat ve 3 normal kat olarak yapılmıştır.ön cephesi traverten kaplamadır.Yan ve arka cepheler ise kaleterasit sıvalıdır.Binanın ön cephesinde 6 otoluk açık otopark bulunmaktadır.Bodrum katta bir daire ortak mahaller, kalorifer dairesi ve depolar bulunmaktadır.Bina giriş kapısı ahşap kapılı olup giriş holü döşemesi mermer kaplama, duvarları tavana kadar mermer, tavan boyalı olup, ahşap çarpma kapı vardır.Merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları 1,2 metre mermer kaplama olup, korkulukları ahşap trabzanlıdır.

Satışa konu taşınmaz, binanın 2.katında güney ve doğu cephesinde yer almaktadır.Giriş kapısı ahşap doğrama kapı olup, fiili durumu itibarı ile , Antre, Mutfak, WC, Banyo , 3 oda, (EYO banyolu), Salon ile 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin antre zemini seramik kaplama duvarları alçı sıvalı yağlı boyalı, tavanı boyalı kartonpiyerlidir.Mutfak zemini seramik kaplama, duvarları alçı yağlı boyalı ve tavanı boyalıdır.Mutfak mahallinde lamina kaplama tezgah ve eviye, ahşap doğrama dolaplar ve elektrikli aspiratör bulunmaktadır. Salon zemini laminant parke kaplama olup, duvarları kağıt kaplamadır.Tavanı boyalı ve kartonpiyerli olup salonda şömine mevcuttur.Odaların zeminleri laminant parke kaplama olup, duvarları duvar kağıdı kaplamadır.Tavaniarı boyalı kartonpiyerlîdir. EYO ite 1 oda birleştirilerek (4+1) iken, (3+1) oda haline getirilmiştir.Banyo Zemini duvarlara kadar seramik kaplama.tavan boyalı ve kartonpiyerlidir.Banyo mahallinde mermer kapaklı dolaplı lavabo, klozet ve kabinli küvet bulunmaktadır. VVC zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. VVC mahallinde tuvalet taşı, bas ve lavabo bulunmaktadır. İç kapılar ahşap möble kapıdır.Pencereler ahşap pinoteks ve ısı camlıdır.fsınma sistemi merkezi sistem kaloriferlidir.Bodrum katta 4 m2 tik depo bulunmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi imar Yönetmeliğinin 38.maddesine göre, bağımsız bölüm’ün net kullanım alanı 146 m2.dir. Elektrik, Su, Telefon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde bulunmaktadır,

İMAR DURUMU : Çankaya Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21.10.2011 tarihli imar durum yazısı ite, satışa konu taşınmazın yer aldığı imarın 5407 ada 12 parsel sayılı parselinin 22500 nolu kesin parselasyon ve bölge kat nizamı planında, ayrık nizam 4 katlı konut bölgesinde bulunduğu, yola mesafesinin 5,00 m. yan komşu mesafesinin 3,00 m. Derinliği 20,50 m. Saçak seviyesinin 12,50 metre olduğu bildirilmiştir.

MUHAMMEN BEDELİ : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Güzeltepe Mah. 5407 ada 12 Parsel, 53 Cilt, 5204 sayfada kayıtlı, 647,00 m2 arsa üzerindeki 162/1314 arsa paylı 2.kat (6) Bağımsız bölüm nolu mesken vasfında taşınmaza 275.000,00-TL. (ikiyüzyetmişbeşbinTürkLirası) değer tespit edilmiş olup, bu değer üzerinden satışa çıkartılmıştır.

ÜÇÜNCÜ TAŞINMAZ – TAPU KAYDI : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Siteler Mah. 20005 ada, 29 parsel, 20 Cilt, 1864 sayfa’da kayıtlı, 203 m2 tarla vasfında taşınmaz.

ÖZELLİKLERİ Satışa konu taşınmaz Ankara ili, Altındağ ilçesi, Siteler Mahallesi, Çalım sokak ile Altınözü Sokak kesişiminde bulunan tarla (Üstündeki bina) ile birlikte – Altındağ/Ankara adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Parsel üzerinde bodrum kat, zemin kat ve 2 normal katlı bina bulunmaktadır.Parsei elektrik su yol gibi her türlü teknik altyapıhizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır. Taşınmaz üzerindeki bina, bitişik nizamlı ve betonarme olarak yapılmıştır.Zemin kat seviyesine kadar dış cephesi Nevşehir taşı kaplama olup, 1. ve 2. katların cephesi ise cam mozaik kaplamadır. Merdiven basamakları hazır mozaik basamaklı olup, merdivenler karo mozaik kaplamadır. Bodrum katı VVc ile depo mahalli olarak iki mahal halinde olup, depo mahalli döşemesi mozaik kaplama duvarları ve tavan sıvalıbadanadır. Pencereleri doğrama camdır.Kapılar kontrplak tablalı kapıdır. Bodrum kattaki dükkanın alanı 153 m2.dir.

Zemin kattaki dükkan kepenkli olup, Zemini mozaik kaplama duvarları ve tavanı sıvalı badanalıdır.Dükkan mahallinde dükkan boşluğu, yazıhane.VVc ve lavabo bunmaktadır.Yazıhanenin zemini rabıta kaplama olup.duvarlan ve tavanı fasarit kaplamadır.VVC zemini fayans kaplama olup duvarları 6 sıra seramik kaplama üstü kaleterasit kaplama olup, tavanı farasit boyalıdır. WC mahallinde tuvalet taşı, bas ve önde mermer tezgahlı lavabo bulunmaktadır. Kapılar kontrplak tablalı kapıdır. Zemin kattaki dükkanın alanı 153m2dir.

Birinci katta bulunan dükkan mahallinde, dükkan boşluğu ve Wc yer almaktadır. Dükkan boşluğunda zemin mozaik kaplama olup, duvarları ve tavan sıvalı ve fasarit boyalıdır.Pencereler ahşap doğrama ve tek camlıdır, Wc içerde olup önde lavabo mevcuttur. Wc.nin yeri 5/15 fayans, duvarları 6 stra fayans kaplama olup üstü ve tavan fasarit boyalıdır. Wc mahallinde tuvalet taşı lavabo bulunmaktadır kapılar kontrplak tablalı kapıdır.Birinci kattaki dükkanın alanı 169m2.dir. ikinci katta bulunan dükkan mahallinde, dükkan boşluğu ve Wc yer almaktadır.Dükkan boşluğunda zemin mozaik kaplama olup.duvarları ve tavan sıvalı ve fasarit boyalıdır.Pencereler ahşap doğrama ve tek camlıdır. WC içerde olup Önde lavabo mevcuttur. VVc.nin yeri 5/15 fayans, duvarları, 6 sıra fayans kaplama olup üstü ve tavan fasarit boyalıdır. Wc mahallinde tuvalet taşı lavabo bulunmaktadır kapılar kontrplak tablalı kapıdır. İkinci kattaki dükkanın alanı 169 m2.dir.

Bina toplam: 644 m2 inşaat alanına sahip olup, 3 A Grubu yapı sınıfmdadır. 11/15 yaş grubundaki bina Elektrik, Su, Kanalizasyon, yol gibi her türlü sosyal ve teknik altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

İMAR DURUMU : Altındağ Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 13.10.2011 tarihli imar durum yazısı ile, satışa konu taşınmaz parselinin imar planında sanayi alanı olarak aynldığı, yapılaşma koşullarının; Saçak seviyesi, 10,50 metre, Blok Nizam olarak belirlendiği bildirilmiştir.

MUHAMMEN BEDELİ : Ankara ili, Altındağ İlçesi, Siteler Man. 20005 ada, 29 parsel, 20 Cilt, 1864 sayfa’da kayıtlı, 203 m2 tatla üzerinde bulunan bina+arsa bedeli olarak {Arsa bedeli; 91.350,00-TL, Bina Bedeli :245.235,00-TL.) Toplam : 336.585,00-TL. (Üçyüzotuzattı binbeşyüzseksenbeşTürklirası) değer tespit edilmiş olup, bu değer üzerinden satışa çıkartılmıştır.

SATIŞ ŞARTLARI Taşırımazların  birinci satışı, 02 101/ 2012  Pazartesi günü,Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Çayyolu Mah. 44078 ada, 1 Parsel, 832/4563 arsa paylı B+Z+1 .Kat, V2 nolu B.B. Saat: 16:15-16:25

Ankara İli, Çankaya İlçesi, Güzeltepe Mah. 5407 ada 12 parsel 162/1314 arsa paylı 2.kat (6) nolu B.B. Saat: 16:30 -16:40

Ankara ili, Altındağ ilçesi, Siteler Mah. 20005 ada, 29 parsel,de kayıtlı, 203 m2 tarla vasfında taşınmaz+Bina      Saat: 16:45-16:55 SAATLERİ  ARASINDA, ANKARA ADLİYE  SARAYI  MEZAT SALONUNDA açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin %60″ını ve rüçhanlt alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış   ve paylaştırma masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.   Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın    taahhüdü   baki kalmak şartıyla Taşınmazların İkinci artırması 12/01/2012  Perşembe günü, Ankara ili, Yenimahalle İlçesi, Çayyolu Mah. 44078 ada, 1 Parsel, 832/4563 arsa paylı B+Z+1.Kat, V2 nolu B.B. Saat: 16:15-16:25 Ankara İli, Çankaya ilçesi, Güzeltepe Mah. 5407 ada 12 parsel 162/1314 arsa paylı 2.kat (6) nolu B.B. Saat: 16:30 -16:40

Ankara İli, Altındağ İlçesi, Siteler Mah. 20005 ada, 29 parsel.de kayıtlı, 203 m2 tarla vasfında taşınmaz+Bina      Saat: 16:45-16:55 SAATLERİ ARASİNDA ANKARA ADLİYE SARAYI MEZAT SALONUNDA açık artırma suretiyle yapılacaktır, ikinci artırmada ise rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve tahmin edilen kıymetin %40’nı satış ve paylaştırma masraflarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.

2-Arttrmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen kıymetin %20 si nisbetinde nakit veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde İİK.md.130 gereğince 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir, ihale damga vergisi, K.D.V, tapu alım harcı ve masrafları, gayrimenkulun teslim masrafları alıcıya aittir.Tapu satım harcı, taşınmazın aynından doğan birikmiş vergiler ile dellaliye resmi satış bedelinden ödenir.

3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye atacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.md.130 uncu maddeye göre verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.

4- İpotek sahibi alacaklılar ile diğer ilgililerin(*) ve irtifak hakkı sahiplerinin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içerisinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu siciliyle sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içerisinde ödenmezse İİK.nun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir, iki ihale arasındaki farktan ve temerrüd faizinden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiçbir hükme hacet katmadan kendilerinden tahsil edilecektir. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6- İşbu satışın gazetede yayınlanan itanı, tapuda adresi olmayanlar için İİK m 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.

7- Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairemizde açık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderacaatını kabul etmiş sayılacaklar!, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/2099-E. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31.10.2011


Görüntülenme sayısı: 955

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle