GAZİANTEP’İN ELEKTRİKLE İMTİHANI DEVAM EDİYOR

Şahinbey ilçesinde, Sabah saatlerinde yaşanan elektrik kesintisi vatandaşları mağdur ederken, esnafı çileden çıkarttı. Yaklaşık 6 saat devam eden kesinti sebebiyle evlerde kombi ve elektrikli ısıtıcılar çalışmazken, buzdolabındaki ürünleri çözülmeye başlayan esnaf çareyi Jeneratörçalıştırmakta buldu.
Gaziantep’te sabah erken saatlerden itibaren bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşandı. AtatürkBulvarındaki iş yerini açmaya giden esnaf, elektriğin olmaması nedeniyle hem ısınamadı hem de elektrikle alakalı yapacağı işlerini yapamadı. Bu durum pazar günü evinden çıkmayan insanları da etkiledi. Kombilerin, elektrikle çalışan kazan daireleri ve doğalgazlı evlerde oturan insanlar ısınma konusunda ciddi sıkıntı yaşadı.
ESNAF MAĞDUR OLUYOR
Kebap dükkanı işleten Hüseyin Bacaksız, saat 08:00’den bu yana elektrik olmadığını belirterek “Biz mağduruz. Etleri dolaplarda muhafaza edip, iş yerimizi elektrikle ısıtıyoruz. Şuan dolaplarımız çalışmıyor. Esnaf olarak bu caddede çok sıkıntı çekiyoruz. İçerisi soğuk, biz mağdur oluyoruz, müşterimiz mağdur oluyor. Dolaplarımız çalışmıyor içindeki et heder oluyor. Yine biz mağdur oluyoruz” şeklinde konuştu.
Özellikle elektrik olmadan işlerinin yürüyemeyeceğini ifade eden elektronikçi Coşkun Karaca ise “Aydınlanmak için, ısınmak için ve çalışmak için elektrik şart. Son zamanlarda bu sıkıntıları çok yaşar hale geldik. Eskiden yarım saat içinde gelirdi, şimdi saatlerdir elektrik yok” ifadelerini kullandı.
Hafta sonunu evlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar ise elektrik kesintisiyle adeta dondu. Kombi ve elektrikli ısıtıcılarını çalıştıramayan vatandaşlar elektrik dağıtım şirketine isyan etti. Elektrik kesintisi nedeniyle ilçedeki birçok sinyalizasyon sistemi çalışmadı.


Görüntülenme sayısı: 1.010

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle