Dikkatli Kullanım Faturaları Düşürüyor

Güneşli kış günlerinde mutlaka güneş gören odaların perdelerini açık tutun bu şekilde gün içerisinde eviniz ısınmış olacak en azından gün boyu kombi kapalı kalacak 8 saat kapalı kaldığını düşünürsek ortalama günlük 50 – 60 kuruş kar elde edilmiş olur. Elektrikli soba kullananlar için ise bu rakam günlük 1.5 liranın üzerine kadar çıkabilir aylık bazda bu tutar faturanızı %10 gibi bir yüzdelik indirimle ödemenizi sağlayabilir. Tabi ki kışın elektrik faturalarının daha fazla gelmesinin diğer nedenleri de bulunmuyor değil en basit örneği ise gün ışığından daha az yararlanıyor olmamız bu yüzden ışıklar daha erken açılır. Bunun içinde ucuz mumlar kullanarak evi akşamları aydınlatabilir hemde loş bir ortam oluşturabilirsiniz tabi ki bu durumdan kar elde edebilmeniz için mumu olabildiğince ucuz almanız olacaktır.

Aslında önemsemediğimiz birçok nokta elektrik faturamızın kabarık gelmesine neden oluyor mesela küçük ev aletleri ne kadar küçük olsalarda harcadıkları enerji hiç tahmin ettiğimiz gibi olmayabilir. 10 dakika boyunca çalışan bir saç kurutma makinası tam 8 saat aralıksız çalışan bir televizyonun harcadığı enerjiye eşdeğer bir noktada yine akıllı telefonları şarj etmemiz bile önemli enerji kullanımına neden oluyor.

 

Orjinal Ürünler Kullanmalısınız

 

Bir diğer noktada ucuz çin malı elektrikli aletler, satın alırken kar ettiğimizi düşünüyor olabiliriz ancak onlarında harcadıkları enerji inanılmaz derecede yüksek oluyor. Özellikle elektrikli sobalarda mutlaka kaliteli ürünleri tercih edin. Çaycı gibi sürekli prizde takılı ürünleri de kontrol etmeniz faturanızı düşürmenizde size yardımcı olacaktır.

 

Çamaşır ve bulaşık makinalarını gerekmedikçe kullanmayın, 2 çamaşır için kısa yıkamada çamaşırlarınızı düzenli şekilde yıkatmak yerine haftalık ya da 10 günlük aralıklarla toplu yıkama yaptırın bu şekilde de ay sonu cebinizden elektrik faturası için daha az tutar çıksın.

Görüntülenme sayısı: 1.431

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle