Borla çalışan yeni ısıtıcılar devrim yapacak

Önemli yer altı zenginlikleri arasında yer alan bor madeni, hem cebi hem de piyasaları rahatlatma yolunda. Bor madenini Türkiye’de ilk ve tek kullanan Enover Enerji ve Isı Sistemleri A.Ş., yaklaşık 8 yıldır emek verdikleri teknoloji ile şimdilerde sınırları aştı ve borla çalışan soba üretimleri ile Avrupa’nın taleplerini karşılayan sayılı firmalar arasında yer almayı başardı. Enover Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Malik Çağlar sektörde edindikleri başarı ve hedeflerine ilişkin yaptığı açıklamada üretimleri ile enerji tasarrufunda etkin rol oynadıklarını belirtti. Çağlar, üretim maliyetlerini yüzde 50 oranında azaltan söz konusu adımın aynı zamanda ürün veriminde yüzde 40 oranında artış sağladığını söyledi. Enover Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Malik Çağlar, “Yaklaşık 7-8 yıldır bu teknoloji üzerine çalışıyoruz. Bor madenimizi kullanarak dünyanın en verimli, ucuz, hızlı ve yatay çalışabilen tek ısı transfer sistemini geliştirdik. Bunu da ısıtma, soğutma ve ısı geri kazanımı sektörlerinin bütün ürün imalatlarında kullanılabilir hale getirdik. Isıtma, soğutma ve ısı geri kazanımı sektörlerinde üretim yapan küçük büyük bütün endüstriyel üreticilerin hizmetine sunduk. Ayrıca teknolojinin sürdürülebilir ve kullanılabilirliğini ispat etmek için de herkesin evine girebilen çalıştığını ispat edebileceğimiz elektrikli ısıtıcıları yaptık. Teknolojinin sürdürülebilirliğini, kullanılabilirliğini ve bunlara uygulanabilirliğini ispat ettik. Isıtma soğutma ve ısı geri kazanımında ne üretirseniz üretin Nano-bor teknolojili Enover Heat Pipe (EHP) teknolojisini kullandığınız zaman üretim maliyetleriniz yüzde 50’ye varan oranda azalır, ürünlerinizin verimi yüzde 40’a varan oranda artar.

ULUSLARARASI ARENADA KABUL GÖRDÜ
Üretimlerinin uluslararası arenada kabul gören zemine sahip olduğunu dile getiren Çağlar, “Dünyada beşinci ya da altıncı firma olmak üzereyiz. Tavandan ısıtma teknolojisini geliştiren firma olarak biliniyoruz. Bunların tamamının prototiplerini yaptık, ürettik, dünyanın bütün büyük üreticilerinin hizmetine sunuyoruz” dedi.
Enover A.Ş. Ar – Ge Müdürü Tuğberk Ozar da yurtiçi ve yurtdışında yoğun taleplere maruz kaldıklarını ifade ederek üretim aşamasının büyük titizlikle gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Ar-Ge Müdürü Ozar; “Ürettiğiniz yeni bir ürün her ülkeye hemen sevk edilmez. Her ülkenin kendi standartları var. Biz Avrupa standartları kullandığımız için oraya kolaylık sevkiyat oluyor. Bor madeninin kullanımı Türkiye’de şuanda sadece bizde var. Isı çubuğu sistemi sayesinde fuarlarda çok güzel tepkilerle karşılaşıyoruz, çok yoğun geçiyor” diye konuştu.Görüntülenme sayısı: 2.221

“Borla çalışan yeni ısıtıcılar devrim yapacak” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle