Elektrikli Kombi Nedir


Kombi, evinizin, iş yerinizi ısıtmak amacıyla üretilmiş doğalgaz, lpg ve ya elektrikle çalışan ısı kaynaklarıdır. Kombi kelimesi ile gerçekte kat kaloriferini kastedilmektedir. Kombi Türkçeye İngilizceden gelmiştir. İngilizcede karşılığı Combinedtir.

Kombiler içerisine depolanmış su birikintisini ısıtarak bütün eve ya da iş yerine eşit miktarda ya da çoğunluğu bir alanda olmak üzere dağıtır. Bu dağılımda borular ve petekler esas alınır. Evdeki bütün sıcak su ihtiyacı bu su ile karşılanırken bir yandan da evin ya da iş yerinin ihtiyacı olan sıcaklık elde edilmiş olur. Kombiler pratiktirler ve az yer kaplarlar.

Doğalgaz kombileri bir baca yardımıyla içerisinde bulunan kirli havayı dışarı atarak temizlenirler. Ama elektrikli kombi ya da elektrikli kat kaloriferinin böyle bir sıkıntısı yoktur o istenilen yerde kolaylıkla bu tür tesisatlara gerek duyulmadan kurulur ve herhangi bir temizliğe ya da havalandırma bacasına ihtiyaç duymaz.

Elektrikli kombinin ne gibi avantajları vardır?

Elektrikli kombi diğer kombilere oranla daha tasarruflu ve daha temizdir. Baca ihtiyacı ya da ek olarak başka herhangi bir tesisata gerek duyulmaz.

Elektrikli kombi hangi mekanlarda kullanılmalıdır?

Kombiniz fazla yer hacmi bulunmadığı için iş yerlerinde evlerde, küçük evlerde ve küçük ofislerde rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda büyük olarak nitelendirdiğimiz kombiler ise okulların ısınmasında hastahanelerde büyük holding ya da gökdelenlerde kullanılabilir.

Kombi sağlıklı mıdır?

Kombi genel yapısı itibari ile kaloriferden hiçbir farkı olmayan bir tesisata sahiptir ve kömür kaloriferi, odun kaloriferi, doğalgaz kaloriferi gibi ısıtma sistemlerinden daha temiz ve sağlıklıdır. Çünkü havaya herhangi bir kirli hava bırakmadığı ve sadece elektrik ile çalıştığı için ortamın temiz havasını ve eşyaları kirletmez.

Elektrikli kombi de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta su ve elektrik ile çalıştığı için elektrik kaçağının olup olmadığıdır. Bunun içinde yapılacak en etkili yöntem düzenli olarak elektrikli kombinizin ya da elektrikli kat kaloriferinizin bakımını yaptırmak olacaktır.

Siz değerli müşterilerimizin bütün bu ihtiyaçlarını ve endişelerini bu yazımızla giderebildiysek ne mutlu bize daha detaylı olarak bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve elektrikli kombi fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçiniz.

 


Yorumlar kapatıldı.

ISITMA SOGUTMA SANAYİFirma Ekle